news-header

Az ArmorKinetix új tagja a szervohajtások portfóliójának. Ez egy Kinetix 5700 platformra épülő szervohajtás, amely a legmodernebb vezérlési módszereket kínálja, és a legigényesebb alkalmazásokhoz és rendszerekhez tervezték. Két változatban kapható – DSD és DSM. A DSD (elosztott szervohajtás) változatban a hajtás a szervomotortól elkülönítve helyezkedik el. A DSM (elosztott szervo és motor) változat a motort és a hajtást egyetlen kompakt egységbe egyesíti. A működési elv hasonló a Kinetix 5700-hoz. A vezérlőszekrénybe egy teljesítménymodul van beépítve, amelyből a kábelek az első ArmorKinetixhez vezetnek – ezek a hibrid kábelek mind a tápellátást, mind az Ethernet/IP kommunikációt továbbítják. Hibridkábeleket használnak a gép összes ArmorKinetix meghajtójának csatlakoztatására is. Az utolsó tengelytől a vezérlőmodulig vezető Ethernet-kábel gyűrűs kommunikációs topológiát is biztosíthat – DLR (Device Level Ring). A tengelyek maximális száma teljesítménymodulonként 24. Több teljesítménymodul csatlakoztatható többszörös konfigurációban (több teljesítménymodul összekapcsolásával) a tengelyek számának növelése érdekében. A szervohajtások LED-jelzőkkel is rendelkeznek a gyors eszközállapot-diagnosztikához.

DSD (elosztott szervohajtás)

Ebben a verzióban a motor a hajtástól elkülönítve helyezkedik el, így a hajtás a gépen vagy a motor közelében bárhol elhelyezhető. Ez a rugalmasság széleskörű alkalmazási lehetőségeket biztosít a DSD verziónak. Támogatja a VP, MP vagy lineáris motorokat. A DSD verzió további jellemzői közé tartozik az IP66 vagy IP67 védelem, az 1 Gbit-es EtherNet/IP kommunikáció DLR-támogatással, valamint a 230 V vagy 400 V-os tápegység. Természetesen kibővített biztonsági funkciókkal is rendelkezik – akár SIL3/PLe besorolású Ethernet-alapú biztonsággal és olyan funkciókkal, mint az STO (biztonságos nyomatékkikapcsolás), SS1 (biztonságos leállítás), SLS (biztonságos korlátozott sebesség), SDI (irány) és egyebek.

DSM (elosztott szervo és motor)

A DSM verzióban a motor és a hajtás kompakt egységként kerül forgalomba. A bevált VPL motorsorozatot használja. Mind a tápegység, mind a védelmi osztály megegyezik az előző verzióval. A biztonsági szintet a kiválasztott motor-visszacsatolás határozza meg, és akár a SIL3/PLe szintet is elérheti. Mindkét verzió tartalmazhat integrált féket. A standard VPL motor és az integrált DSM verzió méreteihez képest az ArmorKinetix csak körülbelül 100 mm-rel hosszabb.

Tápmodul

Akár 24 tengely is csatlakoztatható az ArmorKinetix tápmodulhoz. Több konfiguráció is elérhető, ami azt jelenti, hogy több tápmodul is csatlakoztatható a 24-nél több tengelyt igénylő alkalmazásokhoz. A tápegység lehet 230 V vagy 400 V, akár 15 kW teljesítménnyel.

Az ArmorKinetix természetesen támogatja a CIP Motion protokollt – a valós idejű pozicionálást. Mivel ez az új szervorendszer a Kinetix 5700-on alapul, a teljesítménymodul is rendelkezik a Kinetix 5700 kijelzővel és nyomógombokkal, így a modul vezérlése nagyon hasonló. A programozás ugyanaz, mint a Kinetix 5700 esetében, azaz a Studio 5000-en keresztül lehetséges.

Az ArmorKinetix előnyei

  • CIP Motion támogatása – valós idejű pozicionálás
  • A programozás megegyezik a Kinetix 5700-zal, azaz a Studio 5000-en keresztül.
  • A rendszerköltségek teljes csökkenése
  • Költség- és időmegtakarítás a telepítés és az üzembe helyezés során
  • A kábelhosszak átlagosan akár 30%-kal csökkenthetők
  • Kisebb vezérlőpanel, alacsonyabb hűtési igényekkel
  • Magasabb termelékenység
  • Nagyobb rendszerrugalmasság
  • Alacsonyabb biztonsági kockázatok a fejlett biztonsági funkcióknak köszönhetően
  • A sérült modulok gyors cseréje