
Micro850® és Micro870® vezérlőrendszerek modernizálása
A Micro850® és Micro870® vezérlőrendszerek jelentős modernizáción estek át. A bemenetek/kimenetek száma, a méretek és a megjelenés változatlan maradt. Az új funkciók közé tartozik azonban a projekt titkosítása és a kommunikáció kiterjesztése a DF1 protokollal. A Micro870® verzió a DNP3 protokollt is támogatja. A projektek feltöltési és letöltési sebessége akár 40%-kal is megnőtt az előző verziókhoz képest. A legfontosabb újítás a továbbfejlesztett EtherNet/IP Class 1 kommunikáció. Az összes új funkció konfigurálásához telepíteni kell a Connected Components Workbench v.21 legújabb verzióját.
A DF1 kommunikációs protokoll támogatása már a korábbi modellekben is elérhető volt, de most kibővült a DF1 half-duplex master, a DF1 half-duplex slave és a DF1 rádiómodem módokkal. A soros porton keresztül mostantól lehetőség van egyirányú kommunikáció (half-duplex) beállítására, például, ha a főegység nem teszi lehetővé a kölcsönös kommunikációt, ahogyan az a korábban használt full-duplex mód esetében történt.
A DNP3 protokoll már korábban is megtalálható volt a MicroLogixTM 1400 vezérlőben, mostantól pedig a Micro870® vezérlőrendszer új verziójába is bekerült. A szabványos RTU protokollokhoz, például a Modbushoz képest a DNP3 összetettebb, és lehetővé teszi például az automatikus eseménynaplózást kommunikációs hibák esetén. Ez a protokoll nemcsak soros kapcsolaton, hanem Etherneten keresztül is működtethető.
Ahogy már említettük, kulcsfontosságú mérföldkő az EtherNet/IP Class 1 kommunikáció lehetősége. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy akár 8 eszközt is csatlakoztathassunk hálózati komponenseken keresztül szabványos EtherNet kábelekkel, és implicit üzenetküldési módszerrel vezérelhessük őket. Az explicit üzenetküldéssel ellentétben, amely kérés/válasz modellen alapul, az implicit üzenetküldés ezredmásodperceken belüli reakciót tesz lehetővé, mivel az I/O adatátvitel elvén működik, így nem kell várni a válaszra. A Kinetix 5100 szervohajtások és a PowerFlex 52x frekvenciaváltók mellett mostantól távoli bemenetek és kimenetek is csatlakoztathatók Point I/O modulok (1734-es termékcsalád) segítségével, ami jelentősen bővíti nemcsak az I/O-k teljes számát, hanem az alkalmazások körét is, amelyekben a vezérlőrendszer alkalmazható az ipari automatizálásban..
A Micro850® régebbi és újabb változatban is kapható, 24 vagy 48 bemenettel/kimenettel, és 24 V DC vagy 110/220 V AC tápegységet igényel. Kimenetek tekintetében választhat a 24 V DC source/sink, illetve a relé kimenetekkel rendelkező változat között. A Micro870® ugyanazokat a tápellátási lehetőségeket kínálja, de hiányzik belőle a sink tranzisztoros kimenet kiválasztásának lehetősége, és csak 24 bemenettel/kimenettel érhető el. Ez a szám azonban akár 304-ig bővíthető legfeljebb 8 bővítőmodul használatával. A Micro850® vezérlő összesen csak 192 I/O-ig (4 bővítőmodul) bővíthető.
Az új eszközöket a katalógusban a 2080-Lx0E rövidítés alatt találja. A Micro850® L50E, a Micro870® pedig L70E jelöléssel van ellátva. Az E betű az Ethernetet jelenti, ami első pillantásra jelzi, hogy a vezérlő támogatja ezt a funkciót. A katalógusszám teljes jelentése az alábbi képen látható.